NOWOŚĆ - Grupa Sportowa !

Sport to zdrowie! - Każda mała Jagódka dziś to powie!

Chcesz, by Twoje dziecko miło spędziło czas dbając jednocześnie o swoje zdrowie, koordynację ruchową i sprawność fizyczną?

*zapraszamy do naszej grupy sportowej*

• Balet »

Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. BALET najlepiej uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny, pomaga rozwinąć harmonijną koordynację ruchową, zachęca do inwencji twórczej.

• Mini SQUASH »

Grupa mini squash będzie się składała z dzieci, które pragną zacząć przygodę i zabawę z squashem. Celem będzie połączenie zabawy oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych mających na celu rozwój koncentracji, cech motorycznych, sprawności fizycznej a także poznanie podstaw gry w squasha.

• BASEN - nauka i doskonalenie pływania »

Zajęcia odbywają się na Miejskiej Pływalni w Ząbkach. Umiejętność pływania w znaczący sposób wpływa na komfort życia każdego człowieka. Wiele osób uważa, że pływanie jest skutecznym sposobem leczenia wad postawy. Niewątpliwie wpływa na wszechstronny rozwój całego organizmu. Poprawia funkcjonowanie układu oddechowego, reguluje ciśnienie krwi, a dzięki pracy mięśni w odciążeniu wzmacnia kości i stawy. Częste wizyty na basenie hartują organizm, dzięki czemu rzadziej ulegamy przeziębieniom.

• Karate »

W treningach karate szczególny nacisk kładziony jest na symetryczny rozwój całego ciała oraz prawidłowe ustawienie sylwetki. Cel ten osiągany jest poprzez gry i zabawy ruchowe, które kształtują zdolności motoryczne oraz pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Na każdych zajęciach wykonywane są ćwiczenia, których głównym zadaniem jest profilaktyka wad postawy oraz wypracowanie nawyku dbania o prawidłową postawę w okresie dorastania. Jednym z elementów treningu karate jest także nauka opanowania, koncentracji i dyscypliny. Dzieci uczą się uważnie słuchać, obserwować oraz skupiać uwagę na wykonywanych zadaniach – zdolności, które procentują w trakcie przyszłej nauki szkolnej. Rozwijają także pożądane umiejętności społeczne, takie jak współpraca w grupie, szacunek dla starszych i siebie nawzajem. Zwieńczeniem każdego etapu nauki jest możliwość przystąpienia do egzaminu na kolejny stopień (pas).